Toalety przenośne na imprezach – jakie są przepisy?

Zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych leży w gestii każdego organizatora imprezy. Co więcej, podlegają one ściśle wyznaczonym normom. Dzięki temu na każdym wydarzeniu można spodziewać się odpowiedniego zaplecza sanitarnego. A co konkretnie mówi na ten temat prawo? Zachęcamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Warunki higieniczno-sanitarne stawiane przez prawo

Przepisy w tym zakresie są bardzo precyzyjne i jednoznaczne. Nie ma więc mowy o pomyłce lub swobodnym naginaniu prawa. Tak więc w przypadku organizowania wydarzenia, na które przybędzie do 1000 osób, należy zapewnić przynajmniej 4 toalety przenośne (1 na 250 osób). To absolutne minimum, które sprawdza się w wielu sytuacjach.

Wbrew pozorom, wraz ze wzrostem liczby uczestników nie wystarczy postawić dodatkowego WC na każde kolejne 250 osób. W przypadku imprez masowych organizowanych dla 1000-10000 osób należy zapewnić toalety zgodnie z wymienionym powyżej schematem, a także dostawić jedną dodatkową na każde 750 osób. Jeśli więc na wydarzenie ma przybyć ok. 2000 ludzi, powinno się dostarczyć 10 kabin.

Imprezy organizowane dla ponad 10000 uczestników wymagają jednej toalety przenośnej na 250 osób oraz jednej na 750 osób, a także kolejnej jednej na 1000 osób. I na tym kończą się wyliczenia zgodne z literą prawa.

Jak polepszyć komfort uczestników wydarzenia?

Prawo prawem, ale rzeczywistość często zaskakuje. Dlatego warto pod pewnymi względami wyprzedzić przepisy. Dobrą praktyką jest dostawianie o 50% więcej toalet, jeśli podczas imprezy będą sprzedawane napoje alkoholowe. Dzięki temu nie tworzą się bardzo duże kolejki.

W celu uniknięcia tłoku można też zamówić większą liczbę kabin. Na przykład jedną na 150 albo nawet 100 osób. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia nie będą tracić cennego czasu w oczekiwaniu na swoją kolej, a polepszy to ogólne wrażenia z imprezy.

Jakiego rodzaju toalety sprawdzą się na imprezach masowych?

W praktyce wystarczą już standardowe modele.  Wynajem toalet przenośnych Bydgoszcz w Smieci.eu zapewnia dostęp do kabin wyposażonych w deski sedesowe, pisuary oraz pojemniki na papier toaletowy. W efekcie uczestnicy będą mieć sanitariaty niezbędne do dobrego spędzenia czasu na koncercie czy wydarzeniu sportowym. Uwadze polecamy też toalety VIP, które sprawdzą się jako zaplecze dla występujących artystów.

Gdzie zamówić zgodne z przepisami toalety przenośne?

Aby mieć pewność, że kabiny będą spełniać wszystkie wymagania prawne, a ich opróżnianie oraz czyszczenie będzie przebiegać sprawnie i regularnie, należy skorzystać z profesjonalnej oferty. Wobec tego polecamy nasze usługi. Wynajem toalet przenośnych Szczecin w Smieci.eu to gwarancja udanej imprezy masowej.

Posiadamy w tym zakresie wieloletnie doświadczenie, którym chętnie się podzielimy podczas wyboru modelów oraz liczby mobilnych ustępów. Zachęcamy więc do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby otrzymać więcej informacji na temat toalet przenośnych na imprezy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *