Małe domy drewniane całoroczne – warto? Pokazujemy korzyści!

Małe domy drewniane całoroczne cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Wykonanie ich z wysoka precyzją, inteligentnym planowaniem i stabilną konstrukcją zapewnia właścicielom komfort korzystania z domków przez cały rok niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych. Domy z drewnianym szkieletem są często uważane za lekką konstrukcję, co nie do końca jest prawdą. Konstrukcja wykonana na zamówienie jest wyjątkowo mocna i trwała. Posiadają wiele zalet oraz są znacznie lepsze dla środowiska niż inne materiały budowlane.

Wykorzystując drewno do budowy nowych domów, towarzyszy nam duża elastyczność. Drewniana konstrukcja ramy może być obłożona dowolnym materiałem zewnętrznym. Koszty transportu są niższe, ponieważ drewno jest lekkie. Elementy w drewnianej ramie ważą mniej i można je stosować na terenach poprzemysłowych lub w trudnych warunkach gruntowych. Największą korzyścią jest jednak bajeczny wygląd domów z drewna. Oto kilka powodów, dla których zrównoważone drewno jest najlepszym materiałem budowlanym i dlaczego warto budować małe domy drewniane całoroczne.

Naturalny materiał

Drewno jest jednym z niewielu naturalnych materiałów budowlanych, który ma wiele zalet. Zasadniczo drewno jest nietoksyczne, nie wydala oparów chemicznych do budynku oraz jest przyjemne w dotyku. Ludzie budują z drewna od tysięcy lat, ponieważ jest ekologicznym i zrównoważonym i prawdziwie odnawialnym materiałem budowlanym. Drewno rośnie szybciej niż jest używane. Większość głównych krajów dostarczających drewno prowadzi długofalową politykę odnawiania większej ilości drewna niż liczba ścinanych drzew na użytek przemysłowy. Małe domy drewniane całoroczne często budowane są w miejscach blisko natury, dlatego wykorzystanie naturalnego materiału, jest jak najbardziej „na miejscu”.

Drewno oferuje doskonałą izolację

Drewno jest naturalnym izolatorem i może pomóc zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, gdy jest stosowane w oknach, drzwiach i podłogach. Drewniana rama zapewnia więcej miejsca na izolację niż budynek z cegły, a samo drewno ma również naturalnie właściwości termoizolacyjne. Oczywiście lepiej izolowany dom wymaga mniej energii do ogrzewania i chłodzenia, co zwykle oznacza mniejsze zużycie paliw kopalnych. Drewno ma również lepsze właściwości izolacyjne niż stal. Struktura drewna posiada fragmenty, które ograniczają jego zdolność do przewodzenia ciepła i pomagają zminimalizować energię potrzebną do ogrzewania i chłodzenia naszych domów z ekologicznego drewna, tworząc bardzo energooszczędne domy. Drewno pomaga zminimalizować zużycie energii na kilka sposobów. Badania pokazują, że drewniane domy znacznie przewyższają stal i beton pod tym względem. Jest to bardzo ważne, ponieważ małe domy drewniane całoroczne mają być przyjemnym miejscem do odpoczynku, a nie dodatkowym obciążeniem rodzinnego budżetu.

Drewno daje ogrom możliwości

Drewno jest wszechstronne i może być używane na wiele różnych sposobów. Jest lekkie, łatwe w instalacji i można je obsługiwać za pomocą prostego sprzętu. Zmniejsza to energię potrzebną do budowy. Różne gatunki drzew wytwarzają drewno o różnych kolorach, fakturach i walorach użytkowych. Uwzględnienie związku między wykorzystaniem materiału a środowiskiem jest bardzo ważne przy budowaniu domu. Wykorzystanie drewna jako głównego materiału budowlanego jest właściwym wyborem ze względu na nieskończone możliwości projektowe, a także niezrównane właściwości fizyczne i techniczne drewnianej ramy domu.

Szybki czas budowy

Szybkość budowy w przypadku drewna również jest zakasująca. Drewniana rama może być częściowo wstępnie przycięta, wymodelowana i zbudowana z precyzją, dzięki czemu czas budowy jest znacznie szybszy niż w przypadku cegły. Oszczędza się również czas na sprzątanie, ponieważ po wykonaniu pracy, w pobliżu znajduje się mniej śmieci budowlanych. Budynki o konstrukcji drewnianej są znacznie szybsze do wznoszenia niż budynki z cegły lub kamienia. Szybszy czas budowy wyraźnie oszczędza czas i pieniądze zarówno dla właścicieli. W niektórych przypadkach nowe Małe domy drewniane całoroczne mogą zostać postawione już w kilka tygodni.

Domki z drewna od firmy EKO Architektura

Jak widać budowa domów z drewna wiąże się z wieloma korzyściami. Aby móc skorzystać z nich wszystkich istotne jest również wybranie profesjonalnego wykonawcy. Jest nim np. firma EKO Architektura. Dlaczego warto zdecydować się na współpracę? Odpowiadamy!

  • Lata doświadczenia
  • Doskonałe ceny
  • Indywidualne podejście do każdego z klientów
  • Szeroki wybór dostępnych projektów
  • Liczne przeceny w ofercie
  • Darmowa dostawa

Zbiór takich korzyści sprawia, że EKO Architektura wyróżnia się na tle licznej konkurencji. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *