Ile kosztuje dobry dom całoroczny i czym kierować się przy wyborze oferty?

Polacy z każdym rokiem coraz częściej decydują się na takie rozwiązania, jak domy z drewna całoroczne ceny. Jednak pomimo rosnącej popularności konstrukcji mieszkalnych z drewna, klienci wciąż bardzo często nie wiedzą ile np. może kosztować dobrej jakości dom całoroczny. Kolejna sporna kwestia to kryteria, jakimi należy się kierować wybierając ofertę poszczególnego producenta domów całorocznych z drewna.

Na rynku obecnie działa naprawdę mnóstwo firm oferujących zarówno domki letniskowe, jak też domy z drewna całoroczne ceny. Z jednej strony niewątpliwie jest to okoliczność korzystna dla kupujących, ponieważ mogą dosłownie przebiegać wśród wielu różniących się od siebie propozycji. Jednocześnie warto jednak pamiętać, że rynek konstrukcji drewnianych w Polsce nadal jest sektorem stosunkowo młodym, co niestety oznacza, że nie wszystkie firmy działającego w jego obrębie są w stanie zaoferować swoim klientom tak samo wysoki standard usług.

Ile kosztuje dobry dom całoroczny?

Przeglądając oferty najbardziej renomowanych producentów domów drewnianych, jak na przykład obecna na rynku już od wielu Eko Architektura, szybko zauważymy, że ceny domów całorocznych zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście, warunki cenowe dla konkretnego projektu będą zależeć od kilku różnych czynników. Przede wszystkim znaczenie będzie mieć więc tutaj rozmiar konstrukcji: im dom jest większy, tym wyższa będzie jego cena. Dodatkowo koszt może wzrosnąć w zależności np. od tego, czy klient zdecyduje się skorzystać z dodatkowej oferty w zakresie izolacji cieplnej lub też wybierze bardziej zaawansowany projekt, dostosowany do jego indywidualnych potrzeb i preferencji.

Czy jednak oznacza to, że domy z drewna całoroczne ceny utrzymane w podstawowym standardzie cechują się niższą jakością? W żadnym wypadku. Najlepsi producenci stosują zaawansowane technologie oraz korzystają wyłącznie z najwyższej jakości materiałów przy każdym bez wyjątku projekcie. To prawda, że najlepsze firmy, takie jak Eko Architektura, udostępniają klientom również rozmaite dodatkowe możliwości, czy to w zakresie izolacji cieplnej, czy też struktury samego projektu. Dla klienta oznacza to jednak tylko i wyłącznie to, że zamiast zdecydować się na utrzymaną w wysokim standardzie ofertę podstawową, wybiera ofertę w standardzie jeszcze wyższym.

Czym się kierować przy wyborze domów całorocznych z drewna?

Z całą pewnością, cena powinna być tylko jednym z czynników branych pod uwagę przy wyborze. Dlaczego? Konstrukcja domu cechującego się odpowiednio wysoką jakością oznacza dla producenta spore nakłady finansowe: zarówno projekt, jak też materiały oraz technologie stosowane w procesie produkcji kosztują i nie można tego w żaden sposób ominąć. Wybór podejrzanie taniej oferty może niestety skutkować po prostu tym, że dom po dość krótkim czasie użytkowania będzie wymagał przeróbek lub nawet gruntownego remontu.

Z całą pewnością wybierając domy z drewna całoroczne ceny należy brać pod uwagę standard izolacji cieplnej. Wszystkie domy całoroczne dostępne w ofercie wspominanej już Eko Architektury posiadają klasę energetyczną A. Co to oznacza? Taka konstrukcja z jednej strony jest wysoce odporna na wpływ czynników atmosferycznych(deszcz, wilgoć, niskie lub bardzo niskie temperatury), zaś z drugiej strony nie wytraca ciepła, dzięki czemu utrzymanie domu jest o wiele tańsze. Naturalnie, energooszczędność to również istotna kwestia jeżeli chodzi o ekologię i troskę o środowisko naturalne.

Kolejny ważny czynnik to oczywiście jakość materiałów użytkowanych przy produkcji domu, czyli w tym wypadku drewna. Drewno, z którego wykonuje się domy całoroczne powinno cechować się odpowiednimi parametrami suchości a także być prawidłowo zabezpieczane przed wpływem czynników atmosferycznych.

I wreszcie jedna rzecz, z której znaczenia bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, czyli transport. Wiodący producenci nie poprzestają na samej budowie domu z drewna, lecz oferują klientom również profesjonalną dostawę konstrukcji pod wskazany adres. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ w trakcie nieodpowiedniego transportu nawet najlepsza i najbardziej bezpieczna konstrukcja może ulec uszkodzeniu, co rzecz jasna może przełożyć się zarówno na funkcjonalność, jak też na walory estetyczne domu z drewna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *