Całoroczne domy modułowe: co musisz o nich wiedzieć?

Domy modułowe to niezwykle atrakcyjna opcja w zakresie budowli drewnianych. Decydując się na domek letniskowy lub też całoroczny często zależy nam przecież nie tylko na jakości konstrukcji oraz walorach estetycznych, ale również na czasie realizacji. Skorzystanie z takich rozwiązań, jak domy modułowe całoroczne opinie pozwala w sposób doskonale harmonijny połączyć oba te wymiary. Z jednej strony otrzymujemy budowlę w najwyższym standardzie, z drugiej zaś czas wykonania to zaledwie kilka tygodni, a nie na przykład pół roku.

Jak jednak jest to możliwe? I czy krótki czas wykonania na pewno jest w stanie zapewnić odpowiednią jakość domu całorocznego z drewna? Wystarczy przejrzeć dostępne w sieci domy modułowe całoroczne opinie, aby przekonać się o tym, że odpowiedź na oba powyższe pytania brzmi: jak najbardziej tak! Oczywiście jednak same opinie w internecie nie mogą być uznawane za w pełni wartościowe źródło wiedzy. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej ofercie jednego z wiodących producentów domów drewnianych na polskim rynku, czyli firmie Eko Architektura.

Czym są domy modułowe?

Jak już sama nazwa wskazuje, domy modułowe całoroczne opinie odznaczają się specyficznym procesem produkcji. Zamiast mianowicie tworzyć konstrukcję całkowicie „od zera”, producent wykorzystuje już gotowe elementy. Jakie są jednak najważniejsze różnice pomiędzy domami modułowymi a konstrukcjami budowanymi bez użycia gotowych i sprawdzonych schematów? Należy tutaj wymienić przede wszystkim:

  • 1. Znacznie krótszy czas realizacji zlecenia
  • 2. Większą stabilność i wytrzymałość konstrukcji(domy modułowe są konstruowane według dobrze znanych i wielokrotnie sprawdzonych schematów)
  • 3. Niższą cenę wynikającą z faktu, iż konstrukcja domu modułowego jest po prostu prostsza, niż budowanie od samych podstaw i bez użycia już gotowych elementów

Przeglądając ofertę firmy Eko Architektura widzimy, że dostępne w niej domy modułowe całoroczne opinie zawsze odznaczają się wysoką klasą energetyczną A a nawet A+. Każda konstrukcja jest również wykonywana jedynie przy użyciu najwyższej jakości materiałów(selekcjonowane gatunki drewna o odpowiedniej suchości). Domy modułowe od Eko Architektury są również profesjonalnie zabezpieczane przez wpływem czynników atmosferycznych, co ma ogromne znaczenie dla wytrzymałości konstrukcji a także portfela klienta(nieodpowiednio zabezpieczony dom całoroczny najpewniej będzie wymagał kolejnych poprawek i remontów).

czy domy modułowe mogą być konstruowane na indywidualne zamówienie klienta?

Osoby zainteresowane takimi rozwiązaniami, jak domy modułowe całoroczne opinie, bardzo często obawiają się, że producent jedynie przedstawi im katalog zawierający kilka gotowych schematów estetycznych. Warto jednak wspomnieć, że najlepsi producenci domów z drewna oferują również możliwość wykonania projektu według indywidualnych wytycznych klienta.

Czy jednak takie podejście nie przeczy samej „idei” domów modułowych? W żadnym wypadku! Dom modułowy jest konstruowany z gotowych elementów, co oznacza obecność pewnego schematu, ale jedynie na poziomie technicznym. Jeżeli natomiast chodzi o walory wizualne domu, to wystarczy przejrzeć katalog projektów zrealizowanych przez Eko Architekturę aby dostrzec, że projekty są naprawdę bardzo różnorodne estetycznie.

dlaczego klasa energetyczna domu z drewna jest tak ważna?

Wbrew pozorom, energooszczędność domu całorocznego z drewna to nie tylko kwestia troski o środowisko naturalne, chociaż oczywiście ten czynnik również jest bardzo istotny. Jeżeli dom całoroczny posiada klasę wysoką klasę energetyczną A lub A+, oznacza to, że zastosowane przy jego produkcji technologie izolacji sprawiają, iż konstrukcja praktycznie nie wytraca ciepła. W ten sposób, utrzymanie domu będzie wiązać się ze znacznie mniejszymi opłatami na przykład za energię elektryczną.

Warto również dodać, że klasa energetyczna może wskazywać na to, w jakim stopniu konstrukcja jest odporna np. na działanie wilgoci. Samo zabezpieczenie drewna to jeszcze nie wszystko: ogromne znaczenie ma również to, aby konstrukcja po prostu nie przepuszczała wilgoci do wewnątrz. Stanowi to gwarancję tego, że dom z drewna nie ulegnie degeneracji nawet wówczas, kiedy zostawimy go na dłuższy czas bez ogrzewania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *